סדר

ארגון ערימת ניירת

אם לא מקפידים על ארגון וסדר, ערימות נייר מתרבות ומוכפלות מדי יום! הטיפים הבאים יעזרו לכם להקטין את ערימות הניירת.

ארון מסמכים

הרחב

השתמשו בארון מסמכים לאחסון, לא חשוב הגודל או סגנון, העיקר שיהיה פשוט.

מעטפות חומות

הרחב

הימנעו משימוש במעטפות חומות לאחסון פריטים בארון תיוק למעט מקרים בודדים כגון טפסי מס אחרונים. פריטים בתוך מעטפות נוטים להישכח, ולכן כנראה שמראש לא שווה לשמור אותם.

מאמרים

הרחב

אנשים שאוהבים לגזור ולשמור מאמרים, כתבות על טיולים או על מקומות מעניינים בהם הם רוצים לבקר, זקוקים לסידור מסוים לפני שהם משתגעים מעודף ערימות נייר. יש לתייק גזירים מכל סוג בנפרד, לסמנם באופן ברור, כך שיהיו קלים למציאה. או, להעתיק כמה קטעים קשורים לדף אחד, כדי להימנע מחתיכות נייר מפוזרות.

מדבקות תיוג

הרחב

כשמשתמשים במדבקות לתיוג, מומלץ להיות ספציפי ולהימנע משימוש בסימון "שונות". אם משהו שווה תיוק, אז הוא שווה תיוג.

שימוש בכרטיסיות מזהות

הרחב

מקמו את כל כרטיסיות הזיהוי של תיקיות הקבצים התלויים בחזית. האצבעות בדרך כלל ניגשות לתיקיות קבצים בצורה כזו שאם הכרטיסייה המזהה בחזית, אז תוכן התיקיה ימצא בדיוק שם. אם הכרטיסייה היא על גב תיקיית הקבצים, אז לתוכן הפנימי תהיה יותר נטייה להיעלם בין שני תיקיות והתוכן ייעלם לנצח.

מהדקי נייר

הרחב

לעולם אל תשתמשו במהדקי נייר בעת תיוק. יש להם נטייה להיצמד למסמכים אחרים שעשויים להיות בנושא אחר לגמרי. השתמשו בסיכות שדכן אם יש צורך לאגד נושאים יחד.

תיקים גדולים

הרחב

טיפ כללי: אם תיק ניירת עבה יותר מ-2.5 סנטימטרים, סביר להניח שיש לחלקו לכמה ערימות או שצריך לזרוק חלק מהערימה.

הוספת מסמכים לתיקייה

הרחב

בכל פעם שמוסיפים מסמך חדש לתיקייה, כדאי לעבור על התיקייה כדי לראות אם ניתן להשליך פריטים ישנים. זה עוזר לרסן את הגידול בכמות הניירת בתיקייה. ניתן לזרוק, בדרך כלל, דברים שהיו בתיקייה זמן רב.

תאריך תפוגה

הרחב

הגדירו תאריך תפוגה לכמה שיותר מהחומר שתויק, עד כמה שאתם יכולים. קודדו את כל החומר עם תאריכי תפוגה. כאשר התיוק מוגדר ככזה שאפשר להשליכו, אל תתלבטו אם כדאי לשמור משהו ולא להשליכו כאשר זמן התפוגה שלו הגיע. היצמדו לתאריך התפוגה המקורי.

ציוד

הרחב

רכשו מחורר נייר, נקבו ניירת והכניסו אותה לקלסרים. זה עובד נהדר גם עבור חוברות, מפות ופריטים דומים.