מבוא לשאיבת אבק

שאיבה אפקטיבית

על מנת להפיק את המרב מהזמן והמאמץ שאתם משקיעים בשאיבת השטיחים, מומלץ לבדוק את השאלות הנפוצות הבאות. 

באיזה תדירות יש לשאוב?

הרחב

תדירות השאיבה תלויה בתנאי השחיקה והבלאי של השטיח. ניתן לסווג את האזורים כאזורי תנועה כבדה וקלה. זה מבוסס על כמות ה"שימוש" שיש בשטיח באזורים אלה.

באזורי השימוש הכבד, יש לשאוב את "נתיבי התנועה" בכל יום ואת כל השטח פעמיים בשבוע. אזורים שהם פחות בשימוש יש לשאוב פעמיים בשבוע ואת כל השטח פעם בשבוע.

יש להסיר לכלוך ופסולת בכדי לשמור על מראה השטיח במיטבו לאורך זמן. הליכה על שטיח מלוכלך גורמת לחלקיקי האדמה לעבור דרכם אל בין סיבי השטיח, ולכן לקשים יותר להסרה תוך גרימת נזק אפשרי. על ידי שאיבה באופן קבוע, תוכלו להסיר את החלקיקים הללו מפני השטח לפני שהם יחדרו לסיבים הפנימיים ויגרמו לבעיה.

על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר האפשרית, יש לשאוב את האזור לאט וללכת מצד לצד. יש לשנות מדי פעם את כיוון השאיבה כדי להרים את הלכלוך כלפי מעלה ולהפחית את ההשטחה של השטיח.

כמה פעמים צריך לעבור על נקודה מסוימת כדי שהאזור יהיה נקי?

הרחב

לאזורים בשימוש כבד, מומלץ לעבור על האזור 5 עד 7 פעמים. על אזורים שהם פחות בשימוש, מומלץ לעבור 3 עד 4 פעמים. על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר האפשרית, יש לשאוב את האזור לאט וללכת מצד לצד. יש לשנות מדי פעם את כיוון שאיבת האבק כדי להרים את הלכלוך כלפי מעלה ולהפחית את ההשטחה של השטיח.

אם אתם באמת רוצים להיות בטוחים שאתם אוספים את כל הלכלוך משטח השטיח, מומלץ להשתמש בשואב של BISSELL הכולל חיישן לכלוך.

למה משמשים כל האביזרים הנלווים?

הרחב

מתאם לחריצים - מצוין לניקוי מקומות צרים, או אזורים עם רווחים קשים לגישה, למשל לאורך פנלים, מסילות של דלתות, רשתות של מיזוג אוויר ומאחורי ובין מכשירים.

®TurboBrush - השתמשו במברשת המסתובבת לשאיבה עמוקה של מזרנים, ריפודי כסאות וספות וחלקים פנימיים של מכוניות.

מוט מאריך - מצוין עבור ניקוי אובייקטים מעל לרצפה. השתמשו במוט המאריך עם האביזרים המצורפים בכדי להגיע רחוק יותר בעת ניקוי פריטים כגון מאווררי תקרה, פינות קיר ווילונות.

מברשת איבוק / ריפוד - שני סוגים של כלי ניקוי כלולים באביזרים המצורפים; פשוט סובבו עבור השימוש הרצוי. צד הריפוד מיועד לוילונות, כריות ובדים. השתמשו בצד של מברשת האבק להוריד אבק מרהיטים, תריסים, ספרים, אהילים, מדפים, ופנלים.

באיזה מהגדרות כוונון הגובה יש להשתמש?

הרחב

הגדרת הגובה בשואב האבק תלויה בגובה השטיח. לרצפות חשופות, יש להשתמש בהגדרת הגובה הנמוך או בהגדרת גובה רצפה חשופה, לשטיחים נמוכים ובינוניים יש להשתמש בהגדרת הביניים. ולבסוף, לשטיחי קטיפה יש להשתמש בהגדרה הגבוהה ביותר. במהלך שאיבת אבק מרגישים התנגדות מעטה. אם חשים בהתנגדות קשה בדחיפה, יש לשנות את הגדרת הגובה לרמה הגבוהה ביותר.

שימו לב שלשטיחים ברברים מסוגים שונים יש נטייה להיות פלומתיים כאשר הם נשחקים. מעברים חוזרים ונשנים עם שואב האבק מעל אותו האזור עלולים להחמיר את המצב. מומלץ לשקול להשתמש בהגדרת הגובה הגבוהה ביותר או לכבות את המברשת המסתובבת לסוג זה של שטיח

איך פועל חיישן הלכלוך?

הרחב

לשואבי אבק מסוימים של BISSELL יש חיישן לכלוך. חיישן ניקיון השטיח מזהה לכלוך שנאסף במהלך עבודת שואב האבק. כאשר השואב אוסף לכלוך, האור האדום דולק. מדי פעם, האורות (הירוק והאדום) מתחלפים במהירות אם השטח מלוכלך מעט או שהלכלוך מפוזר על פני שטח רחב. להשגת ניקוי מיטבי, יש להמשיך לשאוב אבק עד שהנורית הירוקה נשארה מוארת כל הזמן.

איך עובד מפסק ההדלקה/הכיבוי של המברשת?

הרחב

לשואבי אבק מסוימים יש תכונה המאפשרת את ההפעלה והכיבוי של גליל המברשת. מברשת הניקוי מתנתקת על ידי מתג או באמצעות דוושה רגלית שעוצרת את סיבוב המברשת. יחידת ה-Lift-Off של BISSELL היא יחידה שקיימת בה תכונה זו. Lift-Off עושה שימוש במתג להפעלה וניתוק המברשת. על המברשת לעבוד בעת ניקוי שטיחים רגיל. עם זאת, בעת ניקוי רצפות חשופות או משטחים עדינים, מומלץ לכבות את המברשת.