מבוא לשאיבת אבק

תחזוקת שואבי אבק

טיפול נכון בשואב האבק שלכם יכול לעזור להאריך את יעילותו ואת חייו. בדקו את הטיפים הבאים.

מתי עלי להחליף את השקית בשואב האבק?

הרחב

מומלץ לבדוק את כמות הלכלוך בשקית לפני כל שימוש. לקבלת ביצועי הניקוי הטובים ביותר, מומלץ להחליף את השקית כשהיא מלאה ב-1/2 עד 2/3 מהתכולה. הצטברות חלקיקי אבק קטנים עלולה להגביל את סירקולציית האוויר, ולהפחית תוך כך את רמת היניקה בשואב האבק. ייתכן ויהיה צורך להחליף את השקית בתדירות גבוהה יותר כאשר מנקים אבק קיר גבס, שיער חיות מחמד, חלקיקים עדינים אחרים או שטיח חדש. ישנם כמה מוצרים בעלי שקיות להחלפה הכוללים חיווי שמקל לדעת מתי יש להחליף את השקית.

מתי יש להחליף את הרצועה או המסנן של שואב האבק?

הרחב

אם שואב האבק לא מנקה כבעבר או שהמברשת אינה מסתובבת, ייתכן ויש צורך להחליף את הרצועה. בכדי להחליף את הרצועה, עיינו במדריך למשתמש לדגם שברשותכם לקבלת הוראות התקנה.

ניקיון המסנן בשואבי אבק ללא שקית הוא קריטי בכדי לשמור על ביצועי ניקוי טובים. במשך הזמן, מסננים מתלכלכים וסופו של דבר נסתמים. מסנן מלוכלך או בלוי עלול להפחית את ביצועי שואב האבק, ולכן חשוב לנקותו באופן קבוע ולבדקו בקביעות.

מה לעשות אם שואב האבק לא אוסף את הפסולת?

הרחב

ראשית, כבו ונתקו את שואב האבק מהשקע. נסו להפעילו מחדש ובדקו שוב. בדקו אם הרצועה שחוקה, קרועה או חסרה. אם יש למכשיר שקית, בדקו האם היא מלאה. ליחידות ללא שקית, וודאו כי המסננים נקיים. כמו כן, בדקו את כל הצינורות ואזורי זרימת האוויר כדי לוודא שהם נקיים מסדקים, שברים וסתימות.

אם אותה הבעיה עדיין קיימת, פנו למדריך למשתמש של הדגם שברשותכם לחיפוש פתרונות לבעיות נפוצות. סיבות אפשריות נוספות כוללות הגדרת כוונון גובה שגויה, הצינור לא מחובר לפתח היניקה, מחבר הצינור המהיר לא מחובר היטב, זיפי מברשת הרצפה המסתובבת שחוקים או שנתקעו, מכל הלכלוך מלא או שלא הותקן כראוי, או שחסרים תריסים או שאינם מותקנים כהלכה.

אם נתקלתם בבעיות עם שואב האבק של BISSELL, אנא צרו קשר עם מחלקת שירות הלקוחות.