טיפים לניקוי אחרי חיות מחמד

אם יש לכם שאלות נוספות בנוגע להסרת כתמי חיות מחמד, שלא מצאתם כאן תשובה עבורן, אנא אל תהססו לפנות אלינו.

מדוע מומלץ לטפל בכתמי שתן בהקדם האפשרי?

הרחב

אם  תשאירו כתמי שתן לא מטופלים, ייתכן ותשארו עם כתם צהוב קשה להסרה, או גרוע מכך, עם אובדן פיגמנט צבע בשטיח. במשך הזמן, הופכים מלחי השתן לבסיסיים מאוד, ועלולים להלבין את צבעי היסוד של השטיח, החל באדום והכחול החלשים יותר. ואז, נשארים עם כתם לבן-צהבהב או עם צבע דהוי. בשלב זה, מה שנותר לעשות כדי להסיר את הכתם זה לצבוע או לחתוך את השטיח.

מהו שתן?

הרחב

שתן מורכב מריכוז של חומרי פסולת הנוצרים בתהליך חילוף החומרים הכוללים אוריאה, קריאטינין וחומצת שתן, יחד עם חומרי סילוק רעלים. השתן עשוי להכיל גם כמות ניכרת של נתרן כלורי ואלקטרוליטים אחרים. הרכיב הנקרא urochrome נותן את הצבע הצהוב האופייני.

מדוע לשתן יש ריח נורא?

הרחב

לשתן טרי אין ריח לא נעים במיוחד, אבל הריח האמוני של שתן מעופש (ישן) נוצר עקב ריקבון חיידקי של האוריאה בשתן, כמו גם בחיידקי צואה. החיידקים בטבע ימשיכו להיות ניזונים כל עוד קיים מקור מזון ולחות. זו הסיבה שריח האמוניה מתחזק בימים לחים, או מיד לאחר ניקוי רטוב של השטיח. החיידקים בטבע אינם יעילים באיכול שתן בצורה מושלמת. הם זקוקים לעזרה של חיידקים מיוחדים מהונדסים גנטית, בכדי להסיר את המקור באופן מוחלט.

כיצד להסיר כתמי שתן של חיות מחמד מהשטיח שלי?

הרחב

כתם רטוב
על מנת להסיר באופן המוצלח ביותר כתמים וריחות נלווים, חשוב לטפל בבעיה זו במהירות אפשרית. לכתמים רטובים, השתמשו במכשיר הניקוי העמוק כדי לנקות את סיבי השטיח ניקוי עמוק. הכינו חומץ לשטיפה ולנטרול שאריות שעלולות לגרום לשינוי צבע. כדי לייצר חומץ לשטיפה, יש לערבב כמות חומץ לבן עם כמות גדולה פי 3 של מים. שטפו עם החומר את האזור שכרגע עבר ניקוי. אין להשרות. חזרו על תהליך הניקוי העמוק עם המכשיר שלכם, אווררו את האזור היטב, תוך שימוש במאוורר ישירות על השטיח הלח כדי להאיץ את תהליך הייבוש.

כתם יבש
כתמי שתן ישנים קשים להסרה, לעתים קרובות הכתמים משנים את צבע סיבי השטיח לצמיתות או משאירים ריח לא נעים לאורך זמן. כדי לנקות כתמים ישנים יותר, השתמשו במכשיר הניקוי העמוק בכדי לנקות ניקוי עמוק ויסודי את סיבי השטיח. חזרו על תהליך הניקוי מספר פעמים. להסרה הטובה ביותר של כתמים וריחות של חיות מחמד, יש להשתמש במוצר המקנה טיפול אנזימי. BISSELL ממליצה להשתמש במוצר Pet Stain וב-Odor Remover בכדי לפרק שאריות אורגניות. הרוו את סיבי השטיח, כולל את הקצוות של האזור המוכתם. כסו את האזור במגבת לחה כך שהשטח יישאר לח למשך 24 עד 48 שעות. חזרו על תהליך הניקוי עם המכשיר שברשותכם. אווררו היטב את האזור, תוך שימוש במאוורר בכדי להאיץ את תהליך הייבוש.

כיצד אוכל להסיר כתמי קיא מהשטיח שלי?

הרחב

על מנת להסיר כתמי קיא וריחות נלווים, חשוב לטפל בבעיות מסוג זה מהר ככל האפשר. לכתמי קיא, תצטרכו את מכשיר הניקוי העמוק של BISSELL, מים חמימים (לא חמים), חומר ניקוי אנזימי המייצר חיידקים (Pet Stain and Odor Remover של BISSELL) ומגבות נייר/בד נקיות. אם כתם הקיא כולל הרבה חומר מוצק, יש להסיר את הלכלוך העודף בעזרת כף או מרית קהה. לאחר הסרת הלכלוך העודף, השתמשו במכשיר הניקוי העמוק של BISSELL כדי לשטוף ולהסיר את הכתם. לאחר מכן, יש למרוח את חומר הניקוי המבוסס אנזים לייצור חיידקים על האזור המוכתם. חומרי הניקוי Pet Stain & Odor Remover של BISSELL הנם מבוססים אנזים לייצור חיידקים, יעילים וקלים לשימוש. לאחר השמת חומר הניקוי, יש לשים מגבת נייר/בד נקייה רטובה על הכתם המטופל, ולתת לחומר הניקוי האנזימי המייצר חיידקים לשהות על הכתם למשך 3-5 שעות. לאחר 3-5 שעות, יש לשטוף עם מים חמימים. זכור, מאוד חשוב שלא להשרות את השטיח. השתמשו במכשיר הניקוי העמוק של BISSELL כדי לשטוף את השטיח. השתמשו במאוורר כדי לזרז את תהליך הייבוש.

כיצד אוכל להסיר כתמי צואת חיות מחמד מהשטיח שלי?

הרחב

להתחלת תהליך הסרת כתמי הצואה, יש לגרד תחילה את הלכלוך העודף. לאחר מכן, יש למרוח את נוסחת הניקוי המבוססת אנזים לייצור חיידקים על האזור המוכתם. פעילות האנזימים תתקוף ותשחרר את כל השאריות שנשארו. חומרי הניקוי Pet Stain & Odor Remover של BISSELL הנם מבוססים אנזים לייצור חיידקים, יעילים וקלים לשימוש. כסו את האזור במגבת לחה והניחו את חומר הניקוי האנזימי מייצר החיידקים על הכתם למשך 24 שעות. לאחר מכן, יש לשטוף עם מים חמימים. השתמשו במכשיר הניקוי העמוק של BISSELL לסייע בתהליך השטיפה וההסרה. השתמשו במאוורר כדי לזרז את תהליך הייבוש.

כיצד אוכל להסיר כתמי דם מהשטיח שלי?

הרחב

כאשר מדובר בכתמי דם, חשוב לפעול במהירות. התחילו את תהליך הניקוי על ידי הסרת שאריות בולטות. יש לשטוף את הכתם עם מים קרירים ולספוג במגבת לבנה, נקייה, סופגת. אם יש לכם מכשיר ניקוי עמוק של BISSELL, יש להשתמש במים קרים כדי לשטוף ולהוריד כמה שיותר מהכתם. אין להשתמש במים חמים או חמימים, זה עלול לקבע את הכתם. לאחר מכן, השתמשו במי חמצן 3% על האזור וקרצפו בעדינות. תנו למי החמצן 3% לשהות על הכתם למשך 5-10 דקות וספגו במגבת לבנה, נקייה, סופגת. שוב, אם יש לכם מכשיר ניקוי עמוק של BISSELL, השתמשו במים קרים כדי לשטוף ולהוריד כמה שיותר מהכתם. לאחר מכן, מרחו את ה-Pet Stain & Odor Remover של BISSELL על אזור הכתם וכסו את האזור במגבת לחה ל-24 שעות לפחות. לבסוף, יש לשטוף את האזור המטופל במים קרירים וספוג, או להשתמש במכשיר הניקוי העמוק של BISSELL כדי לשטוף וליבש ככל האפשר. השתמשו במאוורר מעל האזור כדי לזרז את תהליך הייבוש.

כיצד אוכל להסיר כתמי כדורי פרווה מהשטיח שלי?

הרחב

ראשית, יש להסיר חומר מוצק עם חפץ קהה כגון כפית. בשלב הבא, נגבו את הכתם באמצעות מטלית נקיה או מגבת נייר. לאחר ניגוב הנוזל, קחו מגבת לבנה לחה והניחו אותה על האזור המוכתם. הניחו מגהץ אדים על המגבת הלחה למשך 20 עד 30 שניות. הסירו את מגהץ האדים ובדקו אם היה מעבר של צבע למגבת. חזרו על תהליך זה עד שלא נראה יותר צבע על המגבת. יש לשטוף את האזור במים חמים. לאחר שהמשטח נשטף, מרחו חומר ניקוי המייצר אנזים כגון Pet Stain ו-Odor Remover של BISSELL. כסו את האזור במגבת לחה כך שהשטח יישאר לח למשך 24 שעות לפחות.

האם זה בטוח לתת לחיות המחמד לשהות על השטיח אחרי הניקיון?

הרחב

מוצרי BISSELL מבוססים על מים, אבל יש לאפשר להם להתייבש היטב לפני שנותנים לחיות מחמד להתקרב אליהם. זה מונע מלכלוך וריחות להיטמע בשטיחים הלחים והנקיים. הפעלת מאוורר לכיוון הרצפה יכול לעזור לשטיח להתייבש במהירות.

מדוע BISSELL מוסיפה חיידקים המייצרים אנזים לתרסיס Pet Stain ול-Odor Remover Trigger של החברה?

הרחב

חיידקים המייצרים אנזים היא דרך טבעית אך עם זאת יעילה להסרת טוטאלית של שתן, צואה וקיא ממשטח לצמיתות. החיידקים המצויים במוצר של BISSELL ניזונים משאריות ההפרשות עד שהן נעלמות לחלוטין. מוצרים אחרים פשוט ממסכים ריחות או משאירים שאריות, שמאפשרות לכתמים ולריחות להופיע מחדש עם התווספות של לחות.

האם החיידק שמייצר אנזימים בשימוש BISSELL בטוח לסביבת חיות מחמד ולילדים?

הרחב

אנזימים המיוצרים על ידי חיידקים אלה הם חיידקים לא-פתוגניים מבודדים סביבתית, המאיצים תגובות כימיות. לדוגמה, הם מסייעים לתהליך העיכול האנושי שלנו.

מתי כדאי להשתמש בתרסיסי Pet Odor ו-Stain Remover של BISSELL?

הרחב

השתמשו ב-Pet Odor וב-Stain Remover של BISSELL על כל כתם, או כתם נוזלי בעל ריח לא נעים. פעולת האנזים תפרק ותעזור בפינוי שאריות וריחות, ותשאיר אזורים שטופלו רעננים ונקיים יותר.

במה שונים חומרי הניקוי לחיות מחמד של BISSELL מחומרי הניקוי באחרים של BISSELL?

הרחב

לנוסחאות הניקוי Pet Formulas של BISSELL יש מרכיב נוסף, חיידק מייצר אנזים. חיידקים מייצרים אינזימים מסירים שתן, צואה וקיא מהמשטחים אותם מנקים לחלוטין ולצמיתות, בתהליך בו הם ניזונים מהם כמקור מזון. לאחר הסרת השתן, הצואה והקיא, נגמר לחיידקים המזון והם פשוט מתים. אם לא יוסר השתן, הצואה או הקיא, חיידקים חדשים יתחילו בסופו של דבר להיות מוזנים עם התווספות של לחות.

האם לגיל חיית המחמד יש השפעה על עוצמת ריח השתן?

הרחב

כן, זה התברר כנכון. בחיות מחמד צעירות, הכליות מתפקדות בצורה מושלמת בסינון הפסולת דרך השתן. הכליות של חיית מחמד מבוגרת לא מסננות כראוי, והריח הופך בולט יותר.

איך אני מאתר כתמי שתן אם ניתן להריחם, אבל לא לראותם?

הרחב

אנשי מקצוע משתמשים באור אולטרה סגול וחיישנים לאיתור שתן והפרשות של חיות המחמד. אם אין לכם כלים מסוג זה, יהיה עליכם להשתמש בחושים: ראייה, ריח, מגע. ניתן לרכוש תאורת אולטרה סגול בחנויות באזור מגוריכם.

האם נוסחאות הניקוי של BISSELL רעילות לבני אדם או חיות מחמד?

הרחב

תמיד יש להשתמש בחומרי ניקוי בזהירות ובהתאם להוראות המופיעות על המוצר. BISSELL מפתחת, בודקת ומסמנת את מוצרי הניקוי כבטוחים, כאשר משתמשים בהם על פי ההוראות המופיעות על תוויות המוצר.

כיצד ניתן להסיר כתמים שומניים שחיית המחמד משאירה כשהיא רובצת על השטיח?

הרחב

כדי לנקות אזורים בהם כתמים שומניים של חיות מחמד מהווים בעיה, יש לבצע ניקוי יסודי עם מכשיר הניקוי העמוק שברשותכם. השתמשו במים חמים מהברז. ייתכן ויהיה צורך לנקות את האזור יותר מפעם אחת. לאחר מכן, השתמשו ב-Pet Stain וב-Odor Remover של BISSELL לטיפול באזור. חומרי ה-Pet Odor וה-Stain Remover Formula של BISSELL זמינים לשימוש עם מכשירי הניקוי העמוק של BISSELL. עקבו אחר ההוראות המופיעות על התווית להשגת תוצאות מיטביות. כדי לזרז את הייבוש, השתמשו במאוורר מעל האזור.