מבוא לרצפות קשות

טיפים לרצפות עץ

ריצוף עץ הופך פופולרי יותר ויותר עם התמקדות של האנשים בבית בריא. לא יהיה צורך להחליף ריצוף עץ שטופל כראוי. ניתן לתקן את רוב החתכים והשריטות על ידי החלפת הגימור בעץ, וניתן לנקות שאריות נוזלים בקלות עם מעט מאוד דאגות של הכתמה. המשיכו לקרוא בכדי לגלות כיצד לטפל בריצוף העץ שלכם כראוי עם חומרי ניקוי שונים המתאימים לריצוף עץ.

ישנם שלושה סוגים של גימורים עיקריים לרצפות עץ: לקה, שעווה, או גימור על פני השטח (urethane). לפני השימוש במכשיר לניקוי רצפת עץ, יש לדעת מהו סוג הגימור בעץ. רוב רצפות העץ החדשות באות עם ציפוי שעווה או גימור על פני השטח.

השתמשו במכשיר ניקוי לרצפת עץ או מכשיר ניקוי לרצפה קשה ללא קשר לסוג הגימור של העץ. לעולם אין להשתמש בחומרי ניקוי ויניל (vinyl) או חומרים המיועדים לרצפות אריחים על עץ.

טיפול ספציפי לריצוף עץ עם גימור ווקס

הרחב

אם מטאטא או מטלית לא מספיקים בשביל לשחזר את הברק של רצפת העץ עם גימור ווקס, כדאי לנסות לשפשף ולמרק כדי לשחזר את הברק לפני מריחת שכבה נוספת של פוליש. מרוק צריך להיות תמיד הניסיון הראשון לפני שמוסיפים שכבה נוספת של פוליש. לעתים קרובות, פעולה זאת תיצור ברק נאה גם מבלי להוסיף עוד שכבה.

אם זה עדיין לא עובד, כדאי להשתמש בחומר ניקוי לרצפות עץ תוך שימוש בווקס נוזלי שתוכנן במיוחד עבור רצפות עץ. לאחר מריחת חומר זה, יש להמתין לייבוש העץ ולאחר מכן להבריק. תהליך זה אמור להתבצע פעם או פעמים בשנה בהתאם לשימוש ברצפה.

כתמים נפוצים והדרכים להסירם מרצפות עם גימור ווקס:

כתמי מזון
רוב כתמי האוכל ניתנים להסרה על ידי שפשוף עדין בעזרת מטלית לחה. התחילו בצד החיצוני של הכתם, והתקדמו פנימה. הקפידו לייבש ולהבריק את המשטח לאחר מכן.

כתמים (כתמים לבנים) וכתמים כהים (דיו)
השתמשו קודם כל בצמר פלדה מס' #000 כדי להסיר כתמי מים או דיו מרצפת העץ. אם זה לא עובד, נסו לשפשף בעזרת נייר זכוכית עדין מאוד, ולאחר מכן בצמר פלדה #00 ומנקה רצפת עץ. בסיום יש לבצע פוליש ולהבריק.

שריטות או סימנים
ניתן להעלים שריטות או סימנים על משטח העץ המוגמר על ידי מריחת כמות קטנה של פוליש על האזור, ולאחר מכן להבריק.

חומרים רכים או דביקים
יש להקשות על ידי קירור האזור בעזרת קרח. זה אמור לגרום לחומר להתפורר על הרצפה.

טיפול ספציפי לרצפות עץ עם surface finish (urethane)‎

הרחב

אם מטאטא או מטלית לא מספיקים בשביל לשחזר את הברק לרצפת העץ עם surface finish, נסו לנקות עם חומר לניקוי רצפת עץ, המומלץ על ידי היצרן לניקוי רצפות עץ עם ציפוי urethane. אם זה עדיין לא עובד, יש לצפות את הרצפה במשטח נוסף של פיניש. זכרו שאין לצפות בווקס רצפה עם surface finish.

כתמים נפוצים והדרכים להסירם מרצפות עם surface finish:

כתמים ונקודות
שאריות אוכל, מים, דיו וסוגים אחרים של כתמים יש לנקות באמצעות חומר לניקוי רצפת עץ או חומר לניקוי רצפת עץ קשיחה מיוחד עבור גימור urethane.

שריטות על משטחים
תיקוני חריצים ושריטות יש לבצע בעזרת ערכת תיקון לגימור urethane .

חומרים רכים או דביקים
יש להקשות על ידי קירור האזור בעזרת קרח. זה אמור לגרום לחומר להתפורר על הרצפה. אם הכתם לא הוסר, יש להשתמש בחומר לניקוי רצפת עץ או חומר לניקוי רצפת עץ קשיחה מיוחד עבור גימור urethane.