מבוא לרצפות קשות

טיפים לרצפות קשות

רצפות קשות הופכות יותר פופולריות עם השאיפה לבית בריא. קראו עוד וראו כיצד לטפל ברצפות הקשות כראוי.

 

שטיחי כניסה

הרחב

כדאי למקם שטיחי כניסה בכל כניסה לביתכם. זה ימנע כניסת חול, חצץ ולכלוך לתוך הבית. חומרים אלה הם חומרים מאוד שוחקים, היכולים לשרוט ולהרוס משטחי רצפה קשים.

פעם בשבוע

הרחב

נקו את הרצפות הקשות לפחות פעם בשבוע באמצעות מטאטא, סמרטוט אבק/יבש, או מנקה רצפות קשות ומנקה רצפות עץ. היצמדות לשגרה זו, תמנע מחומרים שוחקים להצטבר על פני השטח, והרצפות ישמרו על ברק למשך זמן רב יותר.

אלרגנים

הרחב

אחד היתרונות העיקריים של רצפות קשות הוא שאין הילכדות של אלרגנים כפי שקורה בשטיחים. ניקוי רצפות קשות באופן קבוע יוביל לבית בריא יותר.

כתמי נוזלים

הרחב

כשנשפך משהו, יש לנקותו באופן מיידי. זה ימנע מחומרים להכתים את הרצפה או את הרובה, ויחסוך לכם את הטרחה שבהסרת הכתם מהרצפה מאוחר יותר. נקו רצפות קשות באמצעות מגבת לחה ומים חמים, או אם יש צורך השתמשו בתמיסת הניקוי המיוחדת לסוג הרצפה שלכם. לעולם אל תשתמשו בחומרי ניקוי חריפים על רצפה קשה.

שריטות

הרחב

הימנעו מגרירת רהיטים כבדים על פני הרצפה הקשה מאחר וזה יכול לגרום לשריטות. אם אינכם יכולים להרים את הרהיט, השתמשו רפידות גלישה רכות מתחת לרהיט שיאפשרו הזזה קלה שלו.

שטיחונים

הרחב

הניחו שטיחון מול הכיור בחדרים בעלי רצפות קשות. רצפות קשות יכולות להיות מאוד חלקלקות כאשר הן רטובות, שטיחון יכול למנוע מהמים להפוך לשלולית על הרצפה.